Bendrinimo Priegloba Prieš Dedikuotąjį Serverį

Yra keletas bendro prieglobos ir dedikuotų serverių privalumų ir trūkumų, todėl labai svarbu suprasti šių dviejų prieglobos tipų skirtumus. Dedikuoti serveriai siūlo daugiau lankstumo nei bendras priegloba, tačiau jie taip pat yra brangesni. Specialusis serveris leidžia tinkinti savo svetainės konfigūraciją, kad ji atitiktų jūsų poreikius. Dedikuoti serveriai suteikia jums visišką jūsų serverio aparatinės ir programinės įrangos valdymą, jie suteikia daugiau pralaidumo ir saugyklos vietos. Nesvarbu, ar jūsų svetainei reikia daugiau RAM, ar daugiau pralaidumo, galėsite rasti tinkamą prieglobos sprendimą.

Specialiųjų serverių vartotojai gali tinkinti savo aplinką ir bet kada keisti savo svetainę. Bendrojo prieglobos atveju jūsų svetainė naudos tą patį serverį kaip ir kitos svetainės, o tai neigiamai paveiks jūsų verslą. Priešingai, dedikuoti serveriai suteikia jums visišką serverio kontrolę ir leidžia geriau valdyti jo siūlomus išteklius ir funkcijas. Galite įdiegti programas, pridėti daugiau atminties ir tinkinti savo svetainės sąsają, kad ji atitiktų jūsų konkrečius poreikius.

Dedikuoti serveriai ne tik yra brangesni, bet ir neleidžia naudoti visų vieno įrenginio išteklių. Naudodami bendrą prieglobą jūsų svetainė bendrina tą patį serverį su daugeliu kitų svetainių. Dėl to jūsų svetainė gali susidurti su lėtu atsakymu ir dėl kitų problemų. Naudodami dedikuotus serverius galite pasirinkti tikslų serverio tipą, atitinkantį jūsų poreikius. Jei jūsų svetainė yra maža ir jums nereikia daug išteklių, bendras priegloba yra geras pasirinkimas.

Nepaisant to, kad valdomas priegloba yra pigesnė nei skirta priegloba, ji turi daug trūkumų. Pavyzdžiui, jame yra daug apribojimų, dėl kurių jis yra mažiau naudingas įmonėms, kurios patiria intensyvų eismą. Taigi, jei jūsų svetainė nėra labai prieinama, mažai tikėtina, kad gausite kuo daugiau iš jos. Be to, bendras priegloba netinka didelio srauto svetainėms, todėl tai yra blogas pasirinkimas žmonėms, turintiems mažai žiniatinklio kūrimo patirties arba jos neturintiems.

Be našumo, bendrojo prieglobos ištekliai yra riboti. Serveris yra bendrinamas su kitomis svetainėmis ir jūsų svetainė patirs netikėtų srauto pliūpsnių. Be to, pralaidumu turėsite dalytis su savo kaimynu. Dedikuoti serveriai turi pakankamą pralaidumą ir yra labiau reaguojantys. Taip pat galite naudoti neribotus išteklius savo svetainei. Tai svarbu, jei planuojate naudoti kelis domenus ir priglobti kelias svetaines. Bendrinamo domeno prieglobos kaina yra didesnė nei dedikuoto prieglobos.

Nors bendras priegloba siūlo mažesnes išlaidas, ji nėra taip pritaikoma kaip skirta priegloba. Kainų skirtumas tarp dviejų variantų yra toks pat, tačiau bendras priegloba paprastai kainuoja pigiau. Pavyzdžiui, skirti serveriai paprastai yra duomenų centruose ir juos gali pasiekti tik jūsų techninė komanda. Priešingai, dedikuoti serveriai siūlo didesnį saugumą ir palaikymą. Galite gauti neribotos vietos diske, bet turėsite mokėti už papildomą pralaidumą ir vietos diske.